Zameranie školy, učebné osnovy

Vlastné zameranie školy.

Môj zelený strom naša bio záhradka
Zberom papiera a zberom plastových vrchnáčikov cieľavedome vedieme deti k ochrane nášho životného prostredia. Deti sa učia odpad separovať, ekologický myslieť a zodpovedne sa správať k svojmu prostrediu, svojim prístupom podnecujú k tomuto mysleniu aj rodičov.
Odpadový materiál využívame v rámci výchovno-vzdelávacej činnosti pri výtvarných, pracovných ale aj iných činnostiach na výrobu rôznych produktov, ktoré následne prezentujeme na výstavách.
Prostredníctvom turistických vychádzok, exkurzii vedieme deti k tomu, aby pochopili význam čistého ovzdušia pre človeka. Jednoduchými pestovateľskými prácami si deti upevňujú manuálne zručnosti a učia sa pochopiť význam dopestovania vlastných zdravých potravín. Vlastnoručne vypestované bylinky a inú zeleninu si deti majú možnosť ochutnať.

Jazýček šikovníček.
Hravou a nenásilnou formou sa deti najstaršej vekovej skupiny oboznamujú s anglickým jazykom. Vhodnou motiváciou a detskou zvedavosťou zvyšujeme u deti sebamotiváciu a sebadôveru vo vlastné schopnosti. Získané poznatky a skúsenosti deti prezentujú na vystúpeniach pre rodičov, ale aj na rôznych vystúpeniach pre širšiu verejnosť.
Jazykové zručnosti majú možnosť využiť pri ďalšom následnom vzdelávaní na základnej škole.

Lego – dakta.
Lego využívame nielen na hru, ale aj na rozvíjanie fantázie, tvorivosti, kooperácie medzi deťmi a iných kompetencií. Lego je nielen hračka , ale aj pomôcka, ktorú využívame na rozširovanie poznatkového systému a využívame ho v každej organizačnej forme. Podľa vypracovaných tém, ktoré sú vypracované pre celú školu si deti zhotovujú na danú tému výtvory, ktoré sa prezentujú medzi jednotlivými triedami, ale výtvory zoskupujeme do jednotného celku, aby rodičia mohli vidieť tvorivosť detí. Škola v rámci spolupráce s rodičmi realizuje spoločné tvorivé dielne zamerané na hru s legom, deti vedú rodičov k hre a rodičia sa učia hrať.
Všetky výtvory sa dokumentujú a prezentujú na web stránke školy, ale záznamy využívame aj pri rôznych súťažiach.

Počítač môj pomocník.
V dvoch triedach, ktoré sú vybavené interaktívnymi tabuľami, sa deti oboznamujú s prácou na počítači. Oboznamovanie prebieha podľa vopred dohodnutého harmonogramu, každé dieťa vie kedy môže pracovať a ako dlho. IT sa využíva aj na získavanie nových skúsenosti a na overovanie si faktov. Triedy sú vybavené aj digitálnymi hračkami, ktoré sa využívajú pri aktivitách a napomáhajú rozvíjať poznatkový systém.

4. Učebné osnovy

SEPTEMBER – Kuriatka v MŠ
Ja a moja MŠ
Moji kamaráti